Primátorka Koubová (Fórum) chce pravidelné odměny pro vybrané zastupitele

Primátorka Karolína Koubová navrhuje Zastupitelstvu města schválit finanční dohody města Jihlavy s vybranými zastupiteli převážně z řad koalice.

Radní města Jihlavy David Beke (ODS), Sylva Čermáková (Strana Zelených), Libor Kuchyňa (Forum Jihlava) a zastupitelka Božena Kremláčková (KSČM) dostanou pravidelné měsíční odměny za práci pro město.

David Beke

U radního Beke má jít o odměnu za vedení pracovní skupiny pro rekonstrukci Horáckého zimního stadionu, koordinaci a organizaci potřebných činností pro realizaci výběrového řízení včetně dohledu investora. Dohoda zní na dvacet hodin týdně a pětistovku hrubé mzdy na hodinu. Při čtyřech týdnech v měsíci to může být průměrně čtyřicet tisíc hrubého měsíčně.

Libor Kuchyňa

Radní Libor Kuchyňa (Forum) má provádět komunikaci s osadními výbory a příměstskými částmi. Vykonanou práci radního Kuchyni převezme osobně primátorka Koubová za sjednanou odměnu pěti tisíc korun měsíčně.

Silvie Čermáková

Radní Silvie Čermáková (Strana Zelených) dostane dohodu o provedení práce na kulturní kalendář, grantový systém města, platformu pro rozvoj kulturních aktivit, kvalitativní hodnocení dopadu podpořených projektů. Dále pak bude úkolem radní Čermákové komunikace s podnikateli o možnostech a systému podpory kulturních projektů města. Také se bude podílet na pokusném ověřování projektu Vzdělávací projekty paměťových institucí do škol.

Dále bude radní Čermáková odměňována za činnost v pracovních skupinách zabývajících se výstavbou, novými stavebními projekty zasahujícími do veřejného prostoru k revitalizaci náměstí, dopravnímu terminálu, Stříbrného údolí a Modetě. Odměna stanovena na dvacet hodin týdně a dvěstě padesát korun hrubého. Celkově může jít až o částku dvacet tisíc měsíčně.

Radní Čermáková a zastupitelka Kremláčková ještě dostanou dohody o zabezpečení společenských aktů města s odměnou sto korun za obřad a příspěvkem dvou set korun na úpravu zevnějšku.

AKTUALIZOVÁNO: Podle večerního prohlášení primátorky Karolíny Koubové (Fórum) už není smlouva s radním Kuchyňou v materiálech ke schválení na únorovém jednání zastupitelstva města (více zde)

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna