Primátorova pochvala: Odkud to všechno víte?

Primátor Jihlavy Rudolf Chloupek se na tiskové konferenci dotazoval na způsob, jakým Občasník sehnal časový harmonogram plánů revitalizace jihlavského náměstí. A zvláště informaci o plánech úředníků „nakupovat rozum“ (více zde) a potichu plánovat budovu PRIORu.  Radní města Jihlavy totiž plány úředníků na nákup PRIORu smetli ze stolu. Studie se ani nebude zadávat. 

logo Obcasnik.euObčasník využívá metody investigativní žurnalistiky a nutí politiky i úředníky vysvětlovat způsob řízení věcí veřejných.Nejnověji se na jihlavské radnici tiše vyšetřuje metodou „odkud to uniklo na Občasník“ informace o plánech politiků s jihlavským náměstím a budovou PRIORu.  

Ani primátorovi města nemůžeme říci a blíže popsat způsoby, jakým se Občasník dostává ke klíčovým informacím u kterých je zájem politiků mluvit o nich co nejméně. Některá města omezují tiskové konference, aby jejich vedení nemuselo komentovat informace Občasníku. Katastrofa starosty a bývalého místopředsedy ODS Vysočina Radovana Necida začala právě omezením tiskových konferencí. A skončila přestavbou Rady města Velké Meziříčí, ze starosty Necida se stal opoziční zastupitel.

I nadále bude Občasník udivovat politiky i voliče detailní znalostí politického prostředí  Vysočiny i schopností získat klíčové dokumenty o fungování veřejné správy.

Údiv primátora Jihlavy „odkud to všechno víte?“ je nejlepším oceněním investigativní novinářské práce Občasníku. A budeme ještě lepší!

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna