Případ Kotrba: svoboda se vykládá jako trest pro malého hokejistu?

Otec malého hokejisty Dukly Jihlava se zrušenou registrací je „bojovníkem proti tabulkám“ v českém hokeji. Když se jeho bývalý klub zřekl nároku na tabulkové odstupné za syna, odměnou bylo vystupňování osobních útoků na sociální síti.

fb

Ilustrační foto

Malý hokejista je díky zrušené registraci volným hráčem, může uzavřít smlouvu s jakýmkoliv klubem ČSLH nebo i se soukromým klubem. Nemusí ho omezovat obavy, zda se kluby dohodnou na podmínkách přestupu. Netýká se ho výchovné. Desetiletý hokejista se ocitl v pozici, jakou znají dospělí hokejisté na sklonku své hokejové kariéry – v pozici volného hráče.

Sport Hokej Vysočina: je to trest

Sport Hokej VysočinaSpolek Sport Hokej Vysočina se domnívá, že jde o trest za názorové neshody. „Zjevně zde jde o pomstu, likvidaci oponenta a přes děti zastrašování případných dalších nespokojenců,“ píše spolek na profilu v sociální síti. Nespokojenci jen klub umožnil odejít kamkoliv, kde bude spokojený a kde tréninkový proces probíhá v souladu s jeho představami.  Spolek Sport Hokej Vysočina přiznává i vleklé osobní spory mezi otcem malého hokejisty a jednatelem klubu Bedřichem Ščerbanem.

Svoboda jako konec sporů

V dané situaci vleklých osobních sporů mezi otcem hokejisty a hokejovým klubem je pak zrušení smluvních vztahů logickým krokem. Zrušení registrace navrhl výbor mládeže. Nabytá hokejová svoboda pro malého hokejistu ale neznamenala ukončení sporů, jenom jejich eskalaci.

Spolek útočí na jednatele Dukly

Na profilu v sociální síti útočí spolek Sport Hokej Vysočina na klub HC Dukla Jihlava i na práci jednatele klubu. Například tvzením,  že „sponzoři přestávají mít zájem o podporu seniorského hokeje. Ščerban vystupuje jako neomezený vládce, kterému patří jihlavský hokej. Problémy neuznává, nekomunikuje, odmítá nést za ně odpovědnost, přenáší je na hlavu radních a zastupitelů města Jihlavy.“ Spolek Sport Hokej Vysočina se snaží celý problém přenést ze sportovní na politickou úroveň osobními útoky na jednatele Dukly Jihlava.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna