Případ nerovného přístupu Kraje Vysočina u nové kanalizace Luk nad Jihlavou

Sedmnáct rodinných domků v Lukách nad Jihlavou je připojeno k nové kanalizaci. Vodovod postavil Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko na základě smlouvy o převodu investorství s městysem Luka nad Jihlavou.

O povolení k provozování vodovodů a kanalizací požádala Vodárenská akciová společnost. V řízení o povolení provozování se projevoval nerovný přístup Kraje Vysočina k účastníkům řízení: Kraj Vysočina poskytoval vodařům i tříměsíční lhůty k vyjádření. Městys Luka na Jihlavou jako majitel dostal od Kraje Vysočina pětidenní lhůtu k vyjádření ve které byly i dva svátky a víkend na počátku července.

Vodárenský majetek Luk nad Jihlavou Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko opomněl zapsat na List vlastnictví Luk nad Jihlavou navzdory platné smlouvě s městysem Luka nad Jihlavou.

Právo hospodaření pro SVAK Jihlavsko zaniklo okamžikem odchodu Luk nad Jihlavou ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Mezi městysem Luka nad Jihlavou a Vodárenskou a.s. není žádný smluvní vztah o provozování majetku městyse.

Drobná chyba Svazu vodovodu a kanalizací Jihlavsko (SVAK) umožňuje vodařům generovat zisky na cizím majetku.

Případ nově vystaveného povolení provozování vodovodu v Lukách nad Jihlavou ukazuje benevolentní přístup krajských úředníků k vlastnickým vztahům ve vodárenství. Navzdory platným smlouvám dostane právo hospodaření ten, kdo o něj požádá.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna