Přísně neveřejný seminář o územním plánu krajského města

O územním plánu krajského města budou politické strany rokovat na semináři za zavřenými dveřmi jihlavského magistrátu.  Ačkoliv jednání může a mělo by být veřejné, zatím primátor ani žádný z náměstků přístup na jednání veřejnosti nedovolil. Veřejnost budou reprezentovat jen prázdné židle. „Teď veřejnost nepotřebujeme,“ může znít vzkaz z vedení radnice. Veřejné jednání jako jeden z prvků demokracie je politickým rozhodnutím jednoduše vynechán.

Magistrát krajského města formou pracovních seminářů začal fungovat jako servis stranických sekretariátů místních politických stran a hnutí . Stranické sekretariáty se už nemusí snažit v politické soutěži, aby svým zastupitelům zajistily ty nejlepší informace a odborná stanoviska k problematice probírané na zastupitelstvu. 

Politická soutěž na komunální úrovni je ochromena pracovními semináři. Je už druhý za dva měsíce od voleb z kterého nebudou k dispozici oficiální informace, ale pouze fámy typu „co kdo řekl“

Jednací řád zastupitelstva města Jihlavy ze dne 4.11. 2014 podepsaný primátorem Rudolfem Chloupkem a náměstkem Vratislavem Výborným:

 „Primátor, případně náměstek primátora, může svolat pracovní seminář zastupitelstva. Pracovní seminář zastupitelstva je obvykle neveřejný a nepřijímají se na něm usnesení.“

zdroj :http://www.jihlava.cz/jednaci-rad-zastupitelstva-mesta-jihlavy/d-504039

Páni zastupitelé a zastupitelky, přimluvte se u pana primátora i pana prvního náměstka, aby veřejnost mohla být přítomna na vašem semináři až do naplnění kapacity jednacího sálu. Jenom plný sál je omluvou pro neúčast veřejnosti.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna