Problém velkomeziříčské ankety: Půjde postavit stavbu doprostřed křižovatky?

velkomeziříčskoObčané Velkého Meziříčí hlasují v anketě městského zpravodaje o stavbě, kterou město postaví uprostřed kruhového objezdu na příjezdu od Velké Bíteše. Postavíme tam znak města? Model velkomezříčského zámku? Nebo zmenšeninu dálničního mostu? Doprostřed křižovatky půjde postavit jenom to, s čím bude bude souhlasit Policie České republiky. Kruhový objezd je dopravní stavbou a v okolí dopravních staveb policie jen nerada vidí cokoliv, co rozptyluje řidičovu pozornost. Jakákoliv reklama je problém a snížení bezpečnosti provozu. V silničním provozu dochází i k dopravním nehodám. Po nárazu se vozidla dostávají často mimo vozovku, každá stavba je bariérou, která ohrožuje životy účastníků nehody.

Teď příjdou konkrétní kroky vedení města Velké Meziříčí v čele se starostou Radovanem Necidem, které začne zjišťovat názor Policie České republiky. Svým způsobem promluví policisté do volební ankety starosty Necida a vysvětlí Velkému Meziříčí, že nepůjde postavit cokoliv, co by město postavit chtělo.

Možná se mohlo město Velké Meziříčí zeptat nejdříve policistů, co půjde postavit uprostřed kruhové křižovatky. Policisté by tam nejraději viděli volný prostor kvůli bezpečnosti řidičů, kteří z vlastní vůle nebo nedobrovolně se s vozidlem ocitnou uprostřed křižovatky. Střet názoru Velkého Meziříčí s názorem Policie České republiky nemůže město Velké Meziříčí vyhrát. Pravdu bude mít policie.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna