Prohlášení divadla DIOD: „Kam kráčíš Jihlavo? II“

Toto Prohlášení divadla DIOD dosud nebylo publikováno na webu divadla DIOD. Důvod neznámý.

Vzhledem k množícím se dotazům na politické debaty, které pořádá DIOD, přinášíme krátké prohlášení divadla.

Debaty, které DIOD pořádá, nejsou aktivitou Fora Jihlava, ale aktivitou divadla. To má ve svém poslání napsáno, že „…cílem DIODu je stát se funkčním komunitním centrem, které se staneživoucí platformou pro rozvoj občanské společnosti.“  V dalších propagačních materiálech se dočtete, že „diskuse považujeme za základní kámen demokratické společnosti, kde se lidé učí komunikovat, argumentovat,udržet a obhájit své názory anebo přijímat názory ostatních. Věříme, že jsou to dovednosti, které jsou v dnešní době nepostradatelné.“ 

Debaty pořádá DIOD již od svého počátku v roce 2011 a od začátku sezóny 2014/2015 se k debatám oodehraných představeních, otevřeným večeřím a k debatám o kultuře a umění připojily ještě debaty politické.

Nejsou a nikdy nebudou žádným způsobem financovány z městské kasy.

Co se týče pozvaných diskutujících, tak stále hledáme vhodný formát a jsme velice potěšeni velkým zájmem.

Nadcházející debata se bude věnovat hlavně bytové politice, takže jsme pozvali pana Vymazala a pana Koláře, kteří mají bytovou politiku a sociální oblast ve své gesci. Ostatní pozvaní diskutující jsou z neziskového sektoru. Debata je veřejná, takže samozřejmě může přijít kdokoliv další, a oproti první diskusi, kdy šlo hlavně o představení nové koalice, bude dán prostor i otázkám z řad veřejnosti. Obecný klíč k výběru diskutujících byla konkrétní problematika a politici, kteří jsou za danou oblast zodpovědní, v konfrontaci s lidmi, kteří se v oblasti pohybují v rámci neziskové sféry, případně mají k tématu patřičnou odbornost.

Věříme, že se politické debaty stanou vítanou aktivitou divadla, protože v Jihlavě takovéto debaty chyběly a z řad veřejnosti o ně je zájem.

A závěrem: spojení Karolíny Koubové jako ředitelky divadla a zároveň radní města tkví pouze v jejím zájmu o vytvoření podmínek pro otevřenou diskusi. Do příprav diskusí nijak nezasahuje, nepřipravuje jejich témata ani obsah.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna