Prohlášení uskupení Forum Jihlava k události v JVAKu

Ve večerních hodinách po zveřejnění informace zastupitele a místopředsedy představenstva Jihlavských vodovodů a kanalizací Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL) o událostech kolem zálohování dat z notebooku ředitele společnosti Jiřího Benáčka (více zde) se na sociálních sítích objevilo prohlášení uskupení Forum Jihlava:

Jaké sdělení se k nám dostalo skrze emotivní výkřik bývalého náměstka Kaliny na sociálních sítích? Dozvěděli jsme se, že zaměstnavatel nemá právo kontrolovat své podřízené, že nemá mít přehled o svém majetku a pokud by náhodou svá práva uplatňoval, tak je nazván „komandem“.

Dovedete si představit, vážení zaměstnanci různých firem, že by vám něco podobného v práci prošlo? Jak by se zachoval váš zaměstnavatel, kdybyste se nestarali o svěřený majetek (i data jsou totiž majetek) a vlastně ho měli neznámo kde a ještě nezálohovaný? A kdyby s vámi chtěl nadřízený situaci probrat, tak byste utekli z práce a hodili se marod? Jsme přesvědčeni, že většina z nás by dostala výpověď, a nebo ještě něco horšího.

Takže si shrňme fakta. Jediní oprávnění představitelé majitele, tedy předseda dozorčí rady a předseda představenstva, přišli za svým podřízeným a chtěli řešit zálohování dat firmy (do této doby se neprovádělo). Zaměstnanec, v tomto případě p. Benáček, odešel z práce, nechal na stole prázdný počítač, nastoupil na nemocenenskou. Zástupci majitele nic z počítače nestahovali. Zaměstnanec měl počítač bez dat. Kde jsou data můžeme se ptát? Kde je tento majetek zaměstnavatele (města)? Na kterém soukromém a přenosném disku, schovaná před nadřízenými, jsou uložená?

Reakce, která přišla ze strany bývalého náměstka Jaromíra Kaliny ukazuje, že jsme spolu s dalšími členy vedení města opravdu tnuli do živého, a že v tomto „rodinném“ kruhu ředitele společnosti, náměstka, advokáta a pseudonovináře, bylo skutečně zvykem, že informace mají jen ti vyvolení, nikoli však majitel, tedy město. Pokud to ještě není zcela zřejmé, tak pracujeme na tom, abychom měli opravdu silnou a stabilní městskou společnost s čistými, transparentními a zákonnými vztahy. Zjevně to někomu vadí.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna