Prosincová logika jednání zastupitelstva Olešné

Zastupitelstvo obce Olešná se rozhodlo schůzovat na zlatou neděli – 20.12.2015 . Zastupitelé odsouhlasili spolupráci s Krajem Vysočina při rekonstrukci hlavního silničního tahu Jihlava-Pelhřimov. Olešná zjistila, že musí provést výstavbu veřejného osvětlení a chodníků ze svého. Zastupitelstvo Olešné mohlo svou nečinností způsobit škodu obci Olešná tím, že nezajistilo spolufinancování společné investiční akce s Krajem Vysočina. Kraj Vysočina je rozhodnutý svou část akce postavit doslova za každou cenu (letos je volební rok v Kraji Vysočina), do nové vozovky nebude možné deset let zasahovat.

fbNa zajištění finanční spoluúčasti obce Olešná na společné akci s Krajem Vysočina měl starosta Olešné zhruba pět let. Obce v podobné situaci jako Olešná (spoluúčast na stavbě průtahu) si dokázaly sehnat dotaci například ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Další termín dopravních dotací bude až s odstupem několika měsíců, zhruba v druhé polovině letošního roku.

Přes noc po skončení zastupitelstva se kdosi rozhodl svolat další mimořádné jednání a hlasovalo se o rozpočtových změnách. Co se odhlasovalo v Olešné? To nemá šanci zjistit nikdo nezasvěcený. Zápis z jednání zastupitelstva se odvolává na přílohu, která ovšem není zveřejněna. Zveřejněno je ale prohlášení starosty s názvem „Před schůzí“ (více zde).

Zveřejnění starostova prohlášení jako přílohy zápisu zastupitelstva je krajně neobvyklé. Obdobný případ není známý v činnosti místních samospráv Kraje Vysočina. V kombinaci s rezignacemi několika zastupitelů za první rok fungování zastupitelstva i znepokojením hejtmana Kraje Vysočina (více zde) lze tušit rozsah problémů Olešné.

Domněnku o  politické likvidaci názorových oponentů starosty Olešné při řízení obce nelze žádným způsobem ověřit. Občasník už byl varován před konexemi a známostmi starosty Olešné, který je profesí bývalý policista.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna