Průchod „pod Slávií“ na parkoviště asi nezůstane

AKTUALIZOVÁNO Pod kavárnou Slavie v jihlavské Komenského ulici stojí odedávna malý parčík, kterému místní neřeknou jinak než „psí plácek“.  Sem chodí obyvatelé centra města venčit své čtyřnohé miláčky. Přes psí plácek vede i chodník k parkovišti ve vnitrobloku domů u Domu kultury. Podle informací Občasníku usiluje majitel pozemku o odstranění chodníku i průchodu.

„Město Jihlava tento pozemek nikdy nevlastnilo, záměr majitele pozemku je celý prostor oplotit a využívat pro přilehlé občerstvení,“ uvedl náměstek primátora Radek Popelka.

Na parkoviště se v centru Jihlavy vlastně chodí dírou v plotě. Chodník, průchod na parkoviště i zelená plocha zřejmě už příští rok ustoupí ve prospěch komerčního využití.

Průchod u Union baru zůstane

Zůstane zachován průchod v podloubí domu u Union baru nad knihkupectvím Otava.

„Po předchozích jednáních je předběžně dohodnutý takový postup, že město by pozemek, po kterém vede průchod k parkovišti, prodalo majiteli přilehlé nemovitosti, a zřídilo by se věcné břemeno, aby se zde mohli pěší i nadále procházet. Město by novému majiteli platilo určitou částku, za kterou by zajišťoval celoroční údržbu tohoto průchodu. V tomto duchu je připraven návrh smlouvy, který bude majiteli předložen, radnice bude očekávat reakci druhé strany,“ řekl mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis.

Poznámka redakce: v okolí kavárny Slávie jsou dva pozemky s různým úředním stavem věci. Vyjádření náměstka primátora Popelky (ANO) vyjasnilo a zpřesnilo současný stav. Za upřesnění původní informace děkujeme!

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna