Rada města bude jednat o nákupu hokejové extraligy. Za dvanáct milionů.

hokejRada města Jihlavy bude na posledním květnovém jednání posuzovat nabídku na odkoupení hokejové licence na Extraligu.

„Nabídka od Karlových Varů je dvanáct milionů korun plus asi osm milionů nákup práv. Nejsme na to připraveni,“ sdělil Občasníku náměstek primátora Jaromír Kalina (KDU-ČSL).

V politických kruzích jihlavského Magistrátu se intenzivně jedná o dalším směru postupu rekonstrukce zimního stadionu. Právě stav zimního stadionu bude zřejmě důvodem pro odmítnutí úvah o nákupu hokejové extraligy.

„Dva roky budeme mít rozbořený stadion, kde budeme tu Extraligu hrát? Na Extraligu potřebujeme osmdesát nebo sto milionů korun na sezónu. A hrát rok Extraligu a pak sestoupit mi nepřijde rozumné. Máme jiné starosti,“ prohlásil opoziční zastupitel Daniel Mayer (ANO).

„Mezi fanoušky panuje obecná shoda, že by si Dukla Jihlava měla vybojovat svou účast v nejvyšší soutěži především sportovní cestou. V současné situci ve které se klub nachází by snad ani nebylo rozumné pouštět se do koupi extraligové licence. Je zapotřebí klub především stabilizovat, vhodně doplnit mužstvo, aktivizovat fanoušky, vyřešit situaci se stadionem a pak systematicky pracovat na postupu do nejvyšší soutěže,“ řekl mluvčí fanoušků Dukly Patrik Priesol.

„Nákup licence by byl eventuálně vhodným doplněním chystané obří investice do rekonstrukce HZS.
Můj osobní názor ale je, že bez PPP systému, tj bez vstupu privátního vlastníka do klubu, který přinese finance a zázemí , je pro Jihlavu postup do extraligy jen snem..,“ prohlásil jihlavský zastupitel a kandidát na senátora Zdeněk Faltus (ANO).

Podrobnosti zijšťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna