Radek Popelka zvolen do předsednictva hnutí ANO

MIROSLAV MAREŠ

Lídr opozice v jihlavském zastupitelstvu Radek Popelka byl na III. celostátním sněmu hnutí ANO zvolen do předsednictva hnutí ANO. Od delegátů sněmu dostal 120 hlasů, ke zvolení potřeboval 95 hlasů.

„Oslava dnes  nebude, v ANO se dnes jen maká,“ řekl pár minut po svém zvolení do předsednictva Radek Popelka.

popelkaano

V nominačním projevu se Popelka představil svou vizi pozice Vysočiny v celostátním hnutí ANO. Kraj Vysočina by vzhledem ke své centrální poloze mohl být místem setkání, schůzek a jednání celostátního hnutí.

„Je to super. Konečně vrátíme Jihlavu na své místo,“ vzkázala ze sněmu ANO předsedkyně jihlavské místní organizace Lucie Vichrová.

Předsedkyně jihlavské organizace ANO na celostátním sjezdu pracovala ve volební komisi. „O nekonečném sčítání hlasovacích lístků se i zdálo i ve snu,“ prozradila Lucie Vichrová.

 

Nominační projev Radka Popelky:

Dobrý den, dámy a pánové,

Jmenuji se Radek Popelka a jsem kandidátem krajem Vysočina na funkce člena předsednictva. Narodil jsem se a žiji v Jihlavě. V tomto směru jsem hrdý patriot. Se svojí ženou vychováváme dvě dcery. V profesním životě zastávám funkci společníka a manažera projekční kanceláře. Naše firma letos oslavila 21 let na trhu a tak to snad děláme dobře.

K myšlenkám našeho hnutí jsem se přihlásil již v dobách první výzvy. Dnes zastávám post předsedy jihlavské oblastní organizace a funkci 1. místopředsedy organizace krajské. V loňských komunálních volbách jsem stál v čele vítězné kandidátky hnutí ANO v Jihlavě.

Z pozice člena předsednictva bych se rád zabýval především námi. Tedy širokou členskou základnou. Naše hnutí dosáhlo za velmi krátkou dobu mnoha úspěchů a naši kandidáti zastávají významné posty. Nicméně mým cílem je zaměřit se na řadové členy, na malé a vznikající organizace. Mým cílem je vytvořit a koordinovat jakousi databanku projektů či návodů. V této databance by bylo možné najít návody na malé kampaně, návody na organizaci společenských a kulturních akcí. Součástí databanky by měly být například i základy personalistiky, marketinku a PR.

Mým dalším cílem je více zviditelnit a zapojit Vysočinu do orgánů hnutí. Vysočina leží v centru republiky a tak se například může stát místem pravidelných schůzek rozhodčí a smírčí komise nebo komise pro tvorbu stanov.

V případě, že dnes získám Váš hlas, nevstoupím do řad předsednictva sám. Společně se mnou nastoupí do funkce celý tým Vysočiny, který je ochotný, schopný a připravený pracovat pro Vás, pro všechny členy hnutí ANO.

Děkuji za pozornost a těším se na budoucí spolupráci.

Co číst dál?

Mayer (ANO): Přemýšlíme, zda primátor koná „s péčí řádného hospodáře“

Náměstek primátora Jihlavy se zamiloval do bruselského piva

Starosti se sypači: červenou kartu má třiatřicet strojů

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna