Radní Fialová: „Kaipan bude pro středoškoláky vymazleným autem – školním mazlíkem“

Upravené a vylepšené auto je snem každého automobilisty. Do sériově vyráběného vozu může majitel individuální úpravou dát kus svého srdce a tím ho vylepšit od jiných vozů. Možnost postavit si vlastní automobil dostanou žáci středních škol už v příštím roce. Na Vysočiny míří stavebnice sportovních vozů severočeské automobilky Kaipan. Pro začátek pět stavebnic do pěti středních škol. Ze stavebnice studenti postaví skutečného „sporťáka“, pro který Kraj Vysočina zařídí homologaci. A tím ho pustí do silničního provozu.

„Přes zimu se to postaví. Studenti budou tunit, mazlit doplňky a na jaře bych se ráda svezla,“ plánuje radní pro školství Jana Fialová.

Doplňky, povrchová úprava karoserie, to všechno bude odlišovat jedno školní auto od druhého. Kaipany tak budou určitou vizitkou šikovnosti studentů jednotlivých škol. Výchozí podmínky budou pro všechny školy stejné – stavebnice skutečného auta. Cílová podmínka jediná – vozidlo musí projít homologací pro silniční provoz.

„Pro Kraj Vysočina to je podpora technického vzdělávání. Nadstavbou našich studentů může být třeba poznávání krás Vysočiny v krásném autě,“ prohlásil dopravní náměstek hejtmana Libor Joukl.

Jednotlivá vozidla budou v majetku středních škol, o jejich provozování budou rozhodovat ředitelé vysočinských středních škol.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna