Radní Habán (ANO): Dobrovolné placení cizích pokut městem je nepřijatelné!

Vedení města Jihlavy chystá kuriózní fintu, jak přikrýt pochybení úředníků města. Před několika lety pronajal odbor správy realit jihlavského magistrátu rybník v příměstské části Zborná místnímu podnikateli jako zdroj vody pro zasněžování lyžařského areálu Šacberk. Úřední povolení pro odběr vody bylo propadlé.

Místní podnikatel dostal pokutu od České inspekce životního prostředí. „Mohu potvrdit uložení pravomocné pokuty ve výši šedesáti tisíc korun. Pokuta je pravomocná a její výše se odvíjí od množství odebrané vody, “ sdělil ředitel havlíčkobrodské pobočky Jan Panský.

Místní podnikatel ze Zborné se o propadlém městském povolení dozvěděl patrně až od pracovníků inspekce životního prostředí.

Místo ustanovení škodní komise a zjištění míry pochybení jednotlivých úředníků města vymýšlí vedení města Jihlavy způsob, jak podnikateli kompenzovat škodu se zaplacením pokuty. Radní města Jihlavy zřejmě sníží placení nájmu za městský areál Šacberk o třicet tisíc korun. To je polovina uhrazené pokuty za propadlé povolení pro nakládání s vodami.

Na dobrovolnou spoluúčast města Jihlavy při placení cizích pokut není mezi radními města jednoznačná shoda

„Nesouhlasím s tím, aby město platilo za provozovatele sjezdovky polovinu pokuty. Dodržování povinností je na straně provozovatele lyžařského areálu. Je to jediný případ, o kterém vím, kdy někdo za někoho platí dobrovolně pokutu, resp. část pokuty. Pro mě je tento přístup nepřijatelný a budu se o tento případ podrobně zajímat, řekl Občasníku radní Rostislav Habán (ANO).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna