Radní Jihlavy poslali peníze na Senior taxi, provozovatele nikdo ze seniorů nezná

ruceRadní města Jihlavy uvolnili téměř padesát tisíc korun na provozování služby Senior taxi. Příjemcem městské dotace je Marcela Mičková. Službu ale jihlavští senioři téměř neznají.

„Stačil by nějaký kontakt, letáček nebo e-mail. A už bych informaci rozeslala našim členům,“ řekla Občasníku předsedkyně jihlavské Rady seniorů Pavla Radová.

Ani předsedkyně Koordinačního uskupení neziskových organizací Zuzana Pěchotová nemá bližší informace o fungování Senior taxi v Jihlavě.

„Jak funguje senior taxi vím, ale kdo to provozuje v Jihlavě nevím. Radnice nám tyhle informace neříká,“ sdělila předsedkyně Zuzana Pěchotová.

„Radnice o službě informovala v počátcích, dnes je služba klienty z řad seniorů velmi oblíbená a vyhledávaná. Pokud by měla být vedena nějaká další propagace, leží spíše na bedrech provozovatele,“ reagoval mluvčí Magistrátu Radek Tulis.

Serveru Občasník se podařilo získat informační leták, s alespoň základními informacemi o provozování služby Senior taxi.

Nejčastějším místem kam senior taxi v Jihlavě zajíždí je Dům zdraví, nemocnice a zdravotní střediska obvodních lékařů. „Po dohodě je možné i třeba vyzvednout léky ,“ řekla Občasníku provozovatelka služby Senior taxi Marcela Mičková.

Podle Mičkové je o službu senior taxi obrovský zájem mezi seniory, přistavení vozu je potřeba objednávat alespoň tři dny dopředu. Nejlépe ale týden předem.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna