Radní města Jihlavy budou číst životopisy kandidátů pod stolem

stůlLetos poprvé v historii města si městská rada Jihlavy vyžádala profesní životopisy zájemců o pozice v představenstvech a dozorčích radách obchodních společností s majetkovou účastí města Jihlavy. Původním záměrem radních bylo projednávat životopisy přímo na jednání Rady města, v takovém případě by se profesní životopisy staly veřejným dokumentem po projednání Radou města.

Záměr radních ale narazil na nevoli kandidátů hnutí ANO, kterým se nelíbil viditelný zájem Občasníku o jejich odborné znalosti a zkušenosti.

Právě profesní životopisy měly radním usnadnit bližší poznání jednotlivých zájemců o křesla v městských společnostech, aby se vědělo „kdo je kdo“.

Zájemci z hnutí ANO mohou být Občasníkem podrobeni  podobné kontrole úplnosti údajů jako životopis krajského lídra hnutí ANO Josefa Pavlíka. Lídr Pavlík v předvolební kampani mluvil jen neurčitě o své kariéře v KSČ, Občasník má k dispozici dokumenty o Pavlíkově působení v Lidových milicích jako polovojenské organizaci KSČ.

Nová koalice sociálních a křesťanských demokratů s hnutím ANO na jihlavské radnici se tiše domluvila na neveřejném projednání životopisů.

Radní města se snaží maximálně ztížit přístup Občasníku k informacím o vzdělání a profesních zkušenostech kandidátů politických stran do městských společností.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna