Radnice chystá investici „do hromosvodů zimáku“, podle opozice je drahá

Revizní zpráva našla závady na budově Horáckého zimního stadionu, které je nutné opravit. Revizní zpráva také navrhuje místo opravy závad realizovat zcela novou soustavu bleskosvodů, která bude v souladu s platnou novou normou. V praxi to znamená navýšení počtu svodů na dvojnásobek. To znamená zemní práce okolo celého HZS a také demontáž stávající soustavy. S tím souvisí i cena zakázky, která nebude malá. „Odhaduji to na půl milionu korun minimálně,“ uvažuje lídr opozice Radek Popelka (ANO).

Podle Popelky je nutné opravit závady v revizní zprávě. “ Rozhodně není nutné a ekonomické realizovat celou soustavu dle nové normy,“ upozornil Popelka. V horizontu několika let bude Horácký zimní stadion procházet generální rekonstrukcí.

Návrh lídra opozice znamená instalovat aktivní bleskosvod.“ To v praxi znamení jeden až dva speciální aktivní jímače a cca čtyři svody. Náklady tohoto řešení max 300.000,-. Navíc aktivní jímače se dají později použít i na novou střechu,“ vysvětlil krátce návrh opoziční zastupitel Radek Popelka (ANO).

 

Vyjádření Magistrátu města Jihlavy zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna