Radnice ve Žďáru nad Sázavou zcenzurovala kritický dotaz na činnost městské policie

Radnice ve Žďáru nad Sázavou zcenzurovala část dotazu v rubrice  „Dotazy a náměty“, která slouží občanům pro dotazy a náměty směrem k vedení města. V on-line webové službě se objevil pouze dotaz: „Má městské policie vlastní webové stránky?“

NavrátilDotaz vyřizoval starosta města Zdeněk Navrátil a z jeho odpovědi je patrné, že část dotazu chybí: „Městská policie má svou vlastní webovou stránku. Najdete ji na https://www.zdarns.cz/samosprava/mp/. Druhá část Vašeho příspěvku neobsahuje ani dotaz ani námět, jedná se o Vaše subjektivní hodnocení. Z toho důvodu jej nezveřejňujeme,“ odpověděl na položený dotaz starosta města.

Serveru Občasník se podařilo získat celé znění dotazu:

„„Dobrý den, MP má svoji samostatnou webovou stránku ? Podle mého nepracuje tak jak má, nikde
nejsou vidět, nepokutují zákazy vjezdu, zákazy stání, stání v zatáčkách na žlutých čarách a pod.Je
to zbytečný a drahý luxus pro naše město za velké peníze.Jejich vedoucí by měl být vyměněn.“

Dotaz byl radnici doručen dne 24.6.2018 a předán k vyřízení oddělení projektů a marketingu (Jakub Axmann), který zajistil odpověď starosty města Mgr. Navrátila. Následně byl dotaz s odpovědí starosty oddělením projektů a marketingu předán ke zveřejnění s poukazem na vymazání druhé části příspěvku, jak to vyplývá z textu odpovědi starosty města.

Zatím není jasné, kdo dal na radnici příkaz vymazání části položeného dotazu Mohl to být starosta Navrátil nebo mluvčí města Axmann nebo jiný úředník města. Radnice si totiž vyhrazuje :právo reagovat pouze na
na slušné dotazy. Vulgární dotazy, osobní postoje a stanoviska tazatelů zveřejněny nebudou.

Žďárská radnice tak má v ruce silný nástroj, jak občanům města říci jenom to, co sama říci chce. Kritiku představitelů samosprávy totiž lze téměř vždy označit za osobní postoj a stanovisko tazatele.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna