Radnice zodpověděla jen polovinu dotazů k zimnímu stadionu na sociálních sítích

Vedení města Jihlavy vyzvalo veřejnost na sociálních sítích k dotazům na nový postup rekonstrukce zimního stadionu. „Ty nejvíce se opakující a nejdůležitější následně rádi postupně zodpovíme!,“ slíbilo vedení města na sociálních sítích.

Zhruba polovina dotazů zůstala nezodpovězena. Tím je možné rozpoznat, které dotazy považuje vedení města za nejdůležitější.

Nezodpovězen zůstal i dotaz na roli zastupitele Tomance při přípravách nové varianty rekonstrukce zimního stadionu (více zde).

Celá aktivita vedení města na sociální síti tak vypadá jako snaha získat pozornost a sympatie sportovní veřejnosti pro nový způsob řešení rekonstrukce zimního stadionu. Na tiskovou zprávu dokonce odkazuje i příspěvek na sociální síti s výzvou k dotazům.

Sportovní veřejnost si začala plně uvědomovat problémy do kterých se řítí lední hokej i krasobruslení v Jihlavě. Bude problém s náborem dětí do přípravek a mládežnických kategorií Dukly Jihlava, část sportovních aktivit se bude odehrávat mimo Jihlavu. Rodiče si dobře rozmyslí, zda stojí za to nechat hrát syna hokej nebo dceru na krasobruslení. Zvláště pokud to bude spojené s krasobruslením.

Vedení města v odpovědi na sociální síti také připustilo možnost uzavření malého zimáčku v době rekonstrukce zimního stadionu. Délka uzavírky zimáčku je nejasná, ovšem problémy budou větší než se čekalo.

Koalice dala přednost řešení, které bude sportovní veřejnost více bolet. Fórum Jihlava v čele s primátorkou Karolínou Koubovou si vysloužilo přezdívku „kulturní fronta“ právě pro upřednostňování zájmů kulturních organizací a spolků. 

Vedení města cítí rostoucí nespokojenost sportovních fanoušků se zvoleným řešením. Příznivcům Dukly Jihlava přestávají stačit uklidňující vyjádření náměstků Laštovičky (ODS) a Zemana (Žijeme Jihlavou).

Zatím jediná beseda politiků se zástupci Spolku fanoušků Dukly Jihlava byla přísně neveřejná (více zde). Uskupení Fórum Jihlava měsíc před volbami slibovalo podporu výstavbě zimního stadionu na zelené louce (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna