Rantířov: Kontrapetice podporuje galvanovnu

Na obecní úřad v Rantířově byla doručena kontrapetice, která podporuje výstavbu galvanovny v areálu místní firmy M-Kovo. „Asi stopadesát podpisů, podpisů místních lidí je kolem deseti,“ řekl starosta Rantířova Tomáš Novotný. Určitou zajímavostí je doručení petice obecnímu úřadu na hlavičkovém papíru firmy M-Kovo.

Jednatel M-Kovo nepodepsal

„Můj podpis na petici není, je to aktivita zaměstnanců firmy,“ sdělil jednatel rantířovské firmy Tomáš Mičke. Záměr firmy M-Kovo postavit v areálu firmy galvanovnu se úředně projednává už téměř rok a půl. Teprve v závěrečné fázi úředního posuzování záměru výstavby galvanovny se ozvali nespokojené hlasy rantířovských občanů proti galvanovně.

„Je mi samozřejmě líto, že se tento náš projekt stal zdrojem sporů a mnohdy emotivních debat mezi jeho odpůrci a zastánci,“ uvedl jednatel firmy v prohlášení na webových stránkách firmy.

areál M-Kovo

Galvanovna? Větší garáž

Pokovovací linka firmy M-Kovo by měla býtpostavena v jedné z hal v nejvzdálenější části areálu z pohledu obyvatel v sousedních domech. Dál už je pouze plot a železniční koleje nádraží v Rantířově. „U galvanovny se bavíme o rozměrech budovy sedm krát dvacet metrů. V podstatě jde o větší garáž,“ řekl jednatel Mičke.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna