Rantířov najal na boj s galvanovnou obecního právníka. Připraveny má statisíce korun

areál M-KovoPosuzování záměru soukromého podnikatele na rozšíření výroby o provoz galvanovny v průmyslové zóně Rantířova jde do finále. Obec Rantířov už v uplynulých dvou letech zaplatila soukromému právníkovi přes šedesát tisíc korun za právní zastoupení zájmů obce a sepisování úředních podání. Pro příští rok Rantířov počítá s navýšením palmáre pro obecního advokáta až na částku dvou set tisíc korun.

Veřejné finanční prostředky obce zastupitelstvo Rantířova chystá na honoráře právních zástupcům pro boj proti uvedení galvanovny do provozu.

Soukromý podnikatel předkládá úřadům kladná odborná vyjádření a posudky pro vydání finálního povolení zkušebního provozu. Obci Rantířov chybí v současnosti potřebný čas pro dodání oponentních znaleckých posudků, které by úřady přesvědčily o škodlivosti provozu galvanovny. Povolování provozu rantířovské galvanovny úředně běží už dva roky.

V prvních čtrnácti dnech měsíce listopadu se množila oznámení o občanů starostovi Rantířova o zdravotních potížích občanů v sousedství obce. Jedno z oznámení dostala i policie, která do Rantířova poslala policejní hlídku. Stavební úřad poslal do galvanovny přepadovou kontrolu, zda galvanovna nebyla tajně uvedena do zkušebního provozu.

Soukromé firmě hrozí ztráta výrobních záruk od dodavatele technologie galvanovny, pokud alespoň jednou ročně neprojde kontrolou provozuschopnosti technologie. Nejde o výrobní proces, ale pouhou záruční kontrolu nákladné investice do modernizace výroby.

Kvůli právním sporům mezi obcí a provozovatelem galvanovny celý provoz už rok stojí mimo provoz. Provozovatel galvanovny se obává škod ze zmaření celé investice.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna