Rantířov: obcí hýbe spor o povolení galvanovny

Záměr rozšíření provozu firmy M-kovo o galvanovnu narazil v Rantířově na silný odpor místních obyvatel. Na problém upozornilo páteční vydání Jihlavských listů. „Myslíme si, že by to tady nemělo být,“ říká jedna z žen v sousedství místní provozovny. Obavy se týkají především vlivu provozu galvanovny na kvalitu ovzduší a životní prostředí v obci. Záměr se už projednával i na veřejné schůzi v Rantířově. „Podnikatelská zóna je zaměřena na drobné podnikání a to si myslím, že galvanovna není,“ uvedl starosta Rantířova Tomáš Novotný.

M-Kovo podníká od revoluce

Už od revoluce podniká v Rantířově firma M-kovo. Podnikatel Jiří Mičke kupoval areál v malé privatizaci. Budovy v areálu firmy M-kovo jsou udržované a zateplené. Jednatelem firmy je spolu se svým synem Tomášem.  Teď by chtěla firma M-kovo rozšířit své podnikání o galvanovnu pro pokovení výrobků firmy.“Máme kladné posudky a odborná stanoviska,“ řekl o svém záměru podnikatel Tomáš Mičke.

Dostane povolení?

Definitivní slovo v úředním řízení na povolení provozu galvanovny budou mít úřady v Jihlavě a zřejmě podle nálady v Rantířově dojde i na odvolání ke krajskému úřadu. Výsledek nelze předjímat.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna