Ředitel Domova Stříbrné Terasy dostane vytýkací dopis z jihlavské radnice

Domov Stříbrné Terasy sice město Jihlava financuje, do jeho fungování příliš mluvit nemůže. Například úpravu vnitřní směrnice o přijímání nových klientů přijal ředitel domova Stříbrné terasy Jiří Vondráček ještě dříve, než se k ní vyjádřili radní města Jihlavy. Každou změnu směrnic má předtím než vstoupí v platnost odsouhlasit Rada města Jihlavy.

Na stanovisku radních Jihlavy ke změnám ale příliš nezáležela. Novela směrnice o přijímání nových klientů přišla na radnici na konci ledna, už začátkem února ji ale podepsal ředitel Vondráček a vstoupila v platnost. Jihlavští radní směrnici o přijímání klientů projednávali na konci února. Město Jihlava sice dodrželo veškeré smluvní lhůty na projednání nové směrnice, na stanovisku Rady města vůbec nezáleželo.

Domov seniorů Stříbrné Terasy tak nedodržel smluvní podmínky o poskytování dotace, podle informací Občasníku chystá město Jihlava vytýkací dopis řediteli Jiřímu Vondráčkovi.

Vybudování Domova seniorů Stříbrné Terasy je ojedinělým příkladem spolupráce města Jihlavy, soukromé společnosti Corbada a ministerstva práce a sociálních věcí. Za účelem vybudování domova pro seniory vznikla obecně prospěšná společnost DS Stříbrné Terasy, která je nositelem projektu. Ten získal 65 procentní dotaci ministerstva práce a sociálních věcí, zbývající částku hradí obecně prospěšná společnost z úvěru. Úvěr pak v postupných splátkách uhradí město, po vypořádání smluvních závazků bude domov seniorů (zřizovatelská práva DS Stříbrné Terasy) převeden městu. Celkové náklady na vybudování domova jsou 107 milionů korun.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna