Ředitel dopravní policie Lerch: Při opravě Brněnského mostu je prioritní udržet nákladní vozidla na dálnici!

Problémy a potíže motoristů s uzavřením Brněnského mostu v Jihlavě se řeší na nejvyšších místech. Dokonce i republikový šéf dopravní policie plukovník Tomáš Lerch se účastnil koordinační porady s hejtmanem Vysočiny Jiřím Běhounkem a náměstkem jihlavského primátora Vratislavem Výborným k průběhu uzavírky Brněnského mostu.

Podle informací Občasníku prohlásil plukovník Lerch na poradě zhruba toto: 

  • pokud bude stanovena oficiální objízdná trasa po D1, po patřičném povolení Ministerstva dopravy ČR poplatky odpadají
  • v návaznosti na rekonstrukci dálnic se často opomíjí nutnost neprodleného řešení odtahů a přítomnosti odtahové služby přímo u opravovaného úseku dálnice
  • doporučuje označit dálnici – ideálně vždy dva sjezdy před opravovaným úsekem – zákazem předjíždění nákladních vozidel a řadit je tak do pravého pruhu
  • úsekové měření na opravovaných úsecích zklidňuje dopravu a předchází nehodám
  • prioritní je udržet nákladní vozidla na dálnici
  • pokud nastane krizová situace na D1, musí být vyznačena alternativně objízdná trasa (výše uvedená přes Ždírec nad Doubravou)

Činnost dopravních policistů pod vedením plukovníka Lercha se každodenně dotýká všech účastníků silničního provozu. Dopravní policisté řeší nejenom aktuálně vzniklé problémy a komplikované dopravní situace, ale přímo přispívají ke zvyšování bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, a to ať už formou viditelného nebo skrytého dohledu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna