Ředitel Krajského úřadu Kadlec je „doktorem na základě slávy“ univerzity v Užhorodě

Ředitel Krajského úřadu Zdeněk Kadlec už několik let užívá za svým jménem titul dr. h.c. Titul doktor honoris causa — „doktor na základě slávy“ získal 6. 4. 2012  na slavnostní promoci Užhorodskí národní univerzity. Rektorem univerzity užhorodské univerzity mu byl předán diplom (v ukrajinském a latinském jazyce) s oprávněním užívat čestný titul „doctor honoris causa“, o jehož udělení bylo rozhodnuto v roce 2011.

Titul „doktor na základě slávy“ získal ředitel Kadlec za práci v pozici předsedy neziskové organizace „ViZa – dobročinný fond“, kde je rovněž v pozici jednoho ze zakladatelů fondu. Fond je nestátní neziskovou organizací zřízenou na podporu přátelství a spolupráce mezi Krajem Vysočina (Česká republika) a Zakarpatskou oblastí (Ukrajinská republika), v širším měřítku pak mezi českým a ukrajinským národem.

Jde především o zajišťování finančních transferů, o právní, organizační a administrativní podporu při poskytování nezištné dobročinné pomoci formou jednorázové (systematické) finanční, hmotné (materiální) a jiné pomoci na základě smluv (kontraktů) o dobročinné činnosti, při poskytování pomoci bezprostředně osobní prací, službami, dále při přebírání výdajů spojených s realizací a s bezúplatnou plnou nebo částečnou správou objektů dobročinnosti na svůj účet a při jiných souvisejících opatřeních, které nejsou v rozporu se zákonodárstvím Ukrajiny.

Za českou stranu byli na volební období let 2012–2016 do širšího vedení fondu ViZA jmenováni: Jiří Běhounek (hejtman kraje Vysočina), Zdeněk Kadlec (ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina), Vladimír Novotný (ČSSD), Milan Plodík (KSČM), Václav Kodet (KDU-ČSL), Miloš Vystrčil (ODS), Pavel Heřman (Pro Vysočinu), Jaroslav Maxmilián Kašparů (TOP 09 a starostové) a Josef Nedvěd (externí spolupracovník).

Poslední finanční injekce zamířila od Kraje Vysočiny do fondu Viza v polovině července ve výši sto tisíc korun.

Fond je ukrajinská právnická osoba založená a vyvíjející svoji činnost podle právního řádu Ukrajinské republiky. Hlavním cílem činnosti fondu je praktické zajišťování regionální spolupráce Zakarpatské oblasti Ukrajiny a Kraje Vysočina České republiky.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna