Ředitel Občanské poradny: Zaženeme myšlenky na sebevraždu kvůli osobním dluhům!

Občanské poradny dostávají v podobě novely insolvenčního zákona do rukou silný nástroj pro záchranu dlužníků před sebevraždou.“Za dlužníka bude moci podat insolvenční návrh pouze advokát, notář, insolvenční správce, exekutor či akreditovaná právnická osoba,“ řekl ředitel jihlavské Občanské poradny Karel Křivánek.

Osobní řešení dluhové problematiky v jihlavské Občanské poradně vyjde na částku v řádech stokorun. „Platí se poplatky, které nám vzniknou s podáním návrhu. Služby poradny jsou pro klienty zdarma,“ informoval ředitel poradny Křivánek.

Občanská poradna potřebuje pro vypracování insolvenčního návrhu od klienta potřebné dokumenty a součinnost při vypracování návrhu. „Časově celý proces zabere asi tři hodiny času na několika schůzkách,“ vysvětlil Křivánek.

Karel Křivánek, ředitel Občanské poradny Jihlava

Konkrétní případy a osobní reference o vyřešených případech nemůže občanská poradna poskytovat, z důvodu úředně uložené povinnosti mlčenlivosti. „Je to podobné jako u lékařského tajemství. Nemohu říci, kolik mých sousedů z ulice nebo čtvrti, kde bydlím je zároveň naším klientem. Dokonce ani bych nemohl potvrdit, jestli to sami veřejně prohlásí,“ dodal Křivánek.

Občanská poradna pomáhá lidem v obtížné životní situaci řešit dluhovou problematiku, občanskoprávní spory i vést jednání s úřady. „Nemohu uvést přesný počet případů našich klientů, které jsme zachránili před sebevraždou. Mohu potvrdit, že takové případy existují,“ prohlásil Křivánek.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna