Ředitel úzkokolejky Čajánek podal trestní oznámení na hejtmana Běhounka a ex-náměstka Joukla

Ředitel úzkokolejky Boris Čajánek podal trestní oznámení na hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka a ex-náměstka Libora Joukla. Informaci přinesl server zdopravy.cz a Občasníku ji osobně potvrdil ředitel Čajánek.

„Požádal jsem hejtmana před třemi lety o osobní setkání, odepsal mi, že je o všem podrobně informován a nepovažuje osobní setkání za potřebné,“ uvedl ředitel Čajánek.

Mezi úzkokolejkou a představiteli Kraje Vysočina je spor o financování dopravní obslužnosti na severní větvi úzkokolejky z Jindřichova Hradce do Obrataně na Vysočině.

Trestní oznámení má podle serveru zdopravy.cz několik bodů. Hejtmanovi Běhounkovi a jeho někdejšímu dopravnímu náměstkovi Liboru Jouklovi klade za vinu mimo jiné neoprávněné nakládání se státní dotací či nehrazení poplatku za dopravní cestu.

Pro letošní rok jde zhruba o částku necelých dvou milionů korun. Tento poplatek odmítal a odmítá Kraj Vysočina hradit, což je podle ředitele Čajánka unikát v celé Evropské unii.

Zpětvzetí trestního oznámení jako projev dobré vůle obecně není možné, jak se vyjádřil v jiné kauze mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství (více zde ).

Hejtman kraje Vysočina je zároveň poslancem za kraj Vysočina, má poslaneckou imunitu. Tato imunita se týká činnosti poslance, nelze jej postihovat za vyjádření postojů a názorů.

Hejtman Běhounek označil spory s JHMD za pravidelný folklór (více zde) a zastupitele Kraje Vysočina informoval o problémech s nedostatkem lokomotiv (více zde).

Podle serveru zdopravy.cz má jednání o financování úzkokolejky z veřejných prostředků kraje Vysočina pokračovat v polovině února.

Aktualizováno:

Předseda vysočinské ČSSD Petr Krčál vyjádřil stoprocentní stranickou důvěru hejtmanovi Jiřímu Běhounkovi i ex-náměstku Liboru Jouklovi.

Hejtman Běhounek poskytl svůj komentář na tiskové konferenci Kraje Vysočina

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna