Repete! Jihlavští zastupitelé budou znovu hlasovat o letišti Henčov

Na podzimním zastupitelstvu budou jihlavští zastupitelé znovu rozhodovat o modernizaci letiště Henčov. Stane se tak přesně tři měsíce po té, kdy červnové zastupitelstvo odmítlo schválit modernizaci letiště ve spolupráci s Krajem Vysočina.

Důvodem neschválení bylo chybějící územní rozhodnutí a podrobný investiční rozpočet akce.  Rada Kraje Vysočina odsouhlasila prodloužení smlouvy o spolupráci při modernizaci letiště až do roku 2019.  Pokud postup schválí i krajské zastupitelstvo, otvírá se pro Jihlavu další šance pro modernizaci letiště Henčov.

Prioritou územní plán

Příprava modernizace letiště Henčov do jisté míry záleží i na vůli jihlavského zastupitelstva schválit nový územní plán. „Když to dobře půjde, bude v dubnu 2017 schválený nový územní plán. Pak soutěžíme zhotovitele a na podzim 2017 může být dráha hotová,“ nastínil náměstek primátora Vratislav Výborný (ČSSD). Do výstavby nové letištní dráhy na Henčově mohou promluvit krajské volby. Nové zastupitelstvo Kraje Vysočina může podmínky smlouvy s Jihlavou změnit nebo smlouvu zcela zrušit.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna