Rozčilený Brod: Fámy a kontrafámy kolem trestných činů

Doba kovbojů a Divokého západu byla dobou, kdy domorodci běžně brali spravedlnost do svých rukou.  Cizinec byl domorodcům většinou prvním podezřelým, když se něco semlelo. Stačil výkřik „pověste ho!“ a dav vykonal spravedlnost. Když se našel skutečný pachatel, objevila se na hrobě prvního podezřelého cedule s nápisem  „pověšen omylem“ .

Víkendová zpráva o mravnostním deliktu v Havlíčkově Brodě i s obviněním cizinců rozčílila obyvatele města. To už je moc! A už se objevilo volání, aby se s cizinci něco udělalo. Co kdyby se to stalo vám? Vašim blízkým? Fáma vytváří tlak na emoce. I na politiky, aby rázně zakročili proti cizincům.

Za dva dny tu byla nová fáma: vlastně se nic nestalo. A to co se stalo nebylo trestným činem.Pardon! Popíjelo se do rána a co se dělo dál bylo bez násilí. Horké hlavy chladnou, čeká se na názor šerifů. Tedy pardon policie.

A tak si můžete vybrat, které fámě uvěříte. Fámy jsou forma nátlaku na veřejné mínění. I snaha veřejné mínění ovlivňovat. Nenávist mění lidské duše. Nenávist je jed. Nenechte se otrávit.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna