Rozčilený Brod: Nemuselo jít o trestný čin, říká nová fáma

Urážka

Havlíčkův Brod rozrušila zpráva o mravnostním deliktu v blízkosti jednoho z havlíčkobrodských barů. Byla napsána v nenávistném duchu vůči cizincům (více zde). Teď se šíří městem naprosto opačné zprávy. Nemuselo jít trestný čin.

Z ohlasů na sociálních sítích lze složit i přibližný průběh události: žena popíjela ve společnosti trojice cizinců až do časných ranních hodin, pak s nimi odešla z baru. Společnou útratu snad platili cizinci.

Co se dělo dál není zcela jasné. Další děj je předmětem policejního vyšetřování. Policie zatím nesdělila nic bližšího.

Sociální sítě se o víkendu plnily nenávistnými vzkazy vůči cizincům, které zpráva na sociální síti označila jako možné pachatele.

„Posouzení výroků ponechávám na orgánech, kterým to ze zákona přísluší.Osobně si myslím, že i na sociálních sítích by měla být zachována určitá kultura projevu,“ sdělil Občasníku havlíčkobrodský starosta Jan Tecl (ODS).

Podobné reakce přišly i od místostarostů Havlíčkova Brodu Mojžyškové (ČSSD) a Jůzla (KDU-ČSL).

„Obecně se říká, že: „Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého“, k projevům, které jsou v demokratických zemích postihovány jsou zařazeny výzvy a projevy rasismu či hrozba smrti nebo násilí, a to jak vůči konkrétní osobě nebo skupině. Toto se většinou stává na sociálních sítích, kde se někteří jedinci nechají unést emocemi a jejich vyjádření jim může způsobit i problémy. Nechala bych Policii ČR, aby případ řádně vyšetřila a vyvodila z něho závěry, na základě čeho může dál jednat soud. V tomto konkrétním případě znásilnění nemůže samospráva dělat vůbec nic. V HB jsme již před rokem vyhodnotili, že je potřeba posílit hlídky Městské policie o tzv. preventisty kriminality a začali s obnovou a rozšířením kamerového systému.Nicméně musím přiznat, že kriminalita v našem městě je pod republikovým průměrem a asi nebude nikdy v našich silách, aby byla nulová,“ prohlásila místostarostka Ivana Mojžyšková (ČSSD).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna