Rozpočet Jihlavy 2016: Kde sehnat miliony pro spolufinancování sociálních služeb?

penizeKdyž Kraj Vysočina Kraj pověří určitý subjekt poskytováním služeb obecného hospodářského zájmu a pokud tomuto subjektu vzniká ztráta v souvislosti s plněním závazku veřejné služby, může Kraj použít veřejné finanční prostředky na poskytnutí vyrovnávací platby za závazek veřejné služby.

„Rok 2016 je rokem přechodovým na nový systém financování socilních služeb, kdy se musí zjistit dopady, případně to celé doladit.V  Jihlavě se předpokládá vyšší objem spolufinancování.“ řekl jihlavský radní  Vítězslav Schrek.

Město Jihlava z rozpočtu přispívá několika desítkám organizací na provoz průměrně asi 7 procent, což v součtu znamená asi 3 miliony korun ročně. „Po Novém roce by se ale procenta příspěvku měla navýšit, podle odhadů by to pro město znamenalo asi dvoj až trojnásobné výdaje do této oblasti. Vedení Jihlavy považuje současný systém podpory sociálních služeb za stabilní a funkční, velikost budoucích výdajů do této oblasti bude ještě předmětem jednání,“ sdělil mluvčí Magistrátu Radek Tulis.

Podpora stávajících organizací zabývajících se sociálními službami, podpora  odlehčovací služby pro rodiny pečující o těžce zdravotně postižené osoby blízké a její dostupnost pro klienty, podpora transformace denního a týdenního stacionáře, řešení sociálního bydlení je první prioritou v Koaličním prohlášení ČSSD, ODS, KDU-ČSL a Fórum Jihlava ve vedení města pro současné volební období.

„Děkujeme panu náměstkovi Kolářovi za zvýšení výdajů na kulturu, konkrétně na své vlastní akce. Na to, kde jsou potřeba peníze se jaksi zapomnělo,“ prohlásil lídr opozice Radek Popelka (ANO).

Finanční odborníky na Magistrátě i v Zastupitelstvu města čeká hledání částky asi devíti milionů korun na spolufinancování sociálních služeb na území města.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna