Rozvody a penězovody jihlavské radnice

Radní města Jihlavy budou rozhodovat o novém nastavení penězovodů v Radniční restauraci. Radniční restaurace je součástí podnikatelských prostor jihlavské radnice. Když požádala prodejna Farmářka o samostatnou nájemní smlouvu s městem Jihlavou jako majitelem objektu, objevil se skrytý penězovod. Farmářka platila nájem za městský prostor firmě Fabes a ta potom do rozpočtu města. Jednatelem firmy Fabes je zastupitel Miroslav Tomanec (Fórum Jihlava).

Město Jihlava novými smlouvami se dvěma nájemci vybere do městské pokladny ročně o desítky tisíc korun více než dosud.

Jak fungovaly penězovody nájmů před „velkým třeskem“ i příčinu „velkého třesku“ může zmapovat Kontrolní výbor jihlavského zastupitelstva, pokud mu to vůbec bude povoleno. Nejspíše ani Kontrolní výbor žádné povolení zkoumat penězovody a podnikatelské vztahy v budově radnice nedostane. Pro koalici to je výbušné téma.

Lze tak pouze spekulovat o výši nájmu prodejny Farmářka, který vyinkasoval zastupitel Tomanec jako jednatel firmy Fabes. Už samotné inkasování nájmu z podnájmu prostor na radnici je zajímavý fakt soukromou firmou je zajímavým podnikáním v prostorách radnice.

Nastavení penězovodů kolem budovy radnice v minulosti a budoucnosti je zajímavé především z pohledu výhodnosti a nevýhodnosti pro město Jihlavu jako majitele budovy. Najednou dostane město více z pronájmu prostor radnice. Prodejna Farmářka přestane být Tomancovým podnájemcem a stane se řádným nájemcem prostor na radnici. Jeden podnikatelský nájemní vztah v městské budově skončil.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna