Ruský biliardář Bazhaev v čele PSJ holding

Ruský podnikatel Mavlit Bazhaev se stal jedním z ředitelů holandského holdingu PSJ holding B.V. Holding je vlastníkem jihlavské stavební firmy PSJ.

Mavlit Bazhaev (zdroj newizv.ru)

Blízcí přátelé  Putina, bratři Musa a Mavlit, zdědili obrovský majetek od svého bratra Zia, otce Deniho (nyní společník v rodinné firmě). Podnikatel Zia Bazhaev zemřel v roce 2000 při leteckém neštěstí stroje Jak-40 v Moskvě na letišti Šeremetěvo. Nehoda si vyžádala životy devíti lidí, včetně  novináře Artěma Borovika, vydavatele novin „Přísně Tajné“.

Stroj Jak-40  podnikatele Bazhaeva mířil z Moskvy do Kyjeva.

Leteckém neštěstí bylo způsobeno dvěma důvody. Letadlu se nepodařilo nabrat výšku pro nestandardní polohu vzletových klapek. Kromě toho bylo letadlo bylo částečně pokryté námrazou.

Ruské vydání časopisu Forbes řadí Musu Bazhaeva a jeho šestnáctiletého synovce mezi nejbohatší muže Ruska. Hodnotu jeho majetku odhadl na částku 750 000 000 dolarů (květen 2012).

Závratná čísla  o bohatství rodiny Bazhaevů pochází z těžařského průmyslu. Jsou řediteli   Alliance Oil Company ( ve skutečnosti Čečenské firmy, vedené na burze ve ve Stockholmu, založené na Bermudách, se zájmy se v Íránu). Obrat firmy v roce 2012 činil 3, 45 miliardy dolarů.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna