Šalomoun (Piráti Třebíč): Sirotci ze Sýrie? Zavolejte mi ve všední den, mám neděli

Kandidát Pirátů do Senátu Michal Šalomoun důsledně odděluje volný čas od politiky. Tak například o problému pomoci sirotkům ze Sýrie se Šalomoun odmítl bavit.

„Mám neděli. Zavolejte mi někdy ve všední den,“ prohlásil Šalomoun.

Michal Šalomoun je český advokát provozující praxi v Třebíči a Moravských Budějovicích, autor několika publikací v oboru autorského práva a ochrany osobnosti, v letech 2010 až 2014 zastupitel a radní města Třebíč. Aktuálně kandiduje za Piráty jako nezávislý kandidát do Senátu.

Otázka pomoci  dětským uprchlíkům ze Sýrie se objevila na konci týdne, když předseda ČSSD Jan Hamáček (ministr vnitra a současně zahraničí) naznačil možnost vládní pomoci.

Plán na přijetí dětských sirotků se inspiruje iniciativou britského lorda Dubse. Ten je původně sám zachráněné uprchlické – Wintonovo – dítě. Narodil se v srpnu 1932 v Praze a jako šestiletý byl jedním z více než šesti stovek židovských dětí, které stihly opustit Prahu před vypuknutím druhé světové války.

Pro politiky jde o nepříjemné téma, kdy často musí najít rovnováhu mezi přáním voličů a zahraničně-politickými zájmy České republiky. Přímé vyjádření je tak pro řadu politiků mimořádně obtížné.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna