Šestikoalice na jihlavské radnici ohlásila zásnuby, čtyřkoalice nepřežila celé minulé volební období

podání rukyV polovině minulého volebního se rozpadla čtyřkoalice na jihlavském Magistrátě a uskupení Forum Jihlava odešlo do opozice i s občanskými demokraty. Do koalice nastoupilo hnutí ANO, sociálním i křesťanským demokratům zůstaly jejich koaliční posty.

Po komunálních volbách se uskupení Forum Jihlava chopilo iniciativy a pokouší se o sestavení šestikoalice složené z Forum Jihlava, ODS, KDU-ČSL, TOP09, Strany Zelených a Pirátů.

V křesle primátorky má sedět lídryně uskupení Forum Jihlava Karolína Koubová, jejími náměstky se pak pravděpodobně stanou lídři ostatních stran: Vít Zeman (TOP09), Jaromír Kalina (KDU-ČSL), Petr Laštovička (ODS). Ve vedení města se pak může objevit jako zástupce Pirátů Eva Nováková (známá i jako Blažena Kratochvílová (více zde), nebo členka Strany Zelených Silvie Čermáková.

Po týdenním vyjednávání oznámilo Forum Jihlava koaliční zásnuby: Lídryně Koubová podepsala s Petrem Laštovičkou (ODS), Vítem Zemanem (ŽiJ) a Jaromírem Kalinou (KDU-ČSL), memorandum o spolupráci, deklarující vůli uzavřít do 26.10. koaliční smlouvu na následující volební období.

Samotný podpis memoranda o spolupráci již předtím označilo Forum Jihlava za zlomový bod koaličních jednání na kterém se rozhoduje o dalším směřování města.

Šestikoalice si dala přesně týden na uzavření koaliční smlouvy pro následující volební období. Nová koalice sestavená Forem Jihlava bude mít dvacet hlasů ze sedmatřiceti zastupitelů.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna