SFDI posílá další miliony na obchvaty Brtnice, Zašovic a Slavětic

I v letošním roce pokračuje příprava dopravní infrastruktury Vysočiny pro umožnění přepravy nadrozměrných a těžkých kompozit pro dostavbu nového jaderného zdroje jaderné elektrárny Dukovany po silnicích ve vlastnictví kraje Vysočina.

Peníze přijdou od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

Například v průtahu městem Brtnice je několik kolizních míst, kde není možno provést transport nadrozměrných komponent, proto je třeba naplánovat a postavit obchvat Brtnice o délce přibližně čtyř kilometrů se dvěma mosty.

Další problematické místo pro transport nadrozměrných komponent je v obci Zašovice, kde nelze provést transport pro zúžený profil v obci. Obchvat Zašovic je plánován v délce asi dvou a půl kilometru s jedním mostem.

Třetím problematickým místem je průjezd obcí Slavětice na Třebíčsku. I tady je několik problematických míst pro průjezd nadrozměrného nákladu. Počítá se proto se zhruba tříkilometrovým obchvatem s jedním mostem.

Všeobecně se počítá s projektovou přípravou obchvatů, počátek stavby obchvatů je kolem roku 2025, dokončení v roce 2027.

Se stavbou jednoho až dvou jaderných bloků v Dukovanech počítá Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky v ČR. Prioritou je podle dřívějších vyjádření politiků stavba ve starších Dukovanech, kde by podle dosavadních předpokladů měly být stávající bloky odstavovány od roku 2035.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna