Silné hokejové kafe: „A-tým“ a děti současně v jedné kabině

Dvě samostatné kabiny se sprchami a WC ve kterých se převléká desítka dětí hokejového kroužku HC Pumy Pelhřimov. Jednu z kabin dostala samostatně přidělenou dcera předsedy kroužku. Politickou protekci zařídilo hokejovému kroužku HC Pumy vedení města, samotný hokejový kroužek vznikl odchodem dvou rodičů z HC Lední Medvědi Pelhřimov. Jeden z rodičů je příbuzným lidoveckého místostarosty Pelhřimova.

fbDalší zájemci o členství v hokejovém kroužku zatím údajně nemají brusle. Po pelhřimovském ledě se na tréninku hokejového kroužku HC Pumy prohání i děti z Jindřichova Hradce nebo Jihlavy.

Účast jihlavského Tomáše Kotrby dává tušit starosti, které čekají pelhřimovské politiky a hokejové funkcionáře. Na jaře zrušila mládež HC Dukla Jihlava registraci synovi Tomáše Kotrby. Výsledkem bylo bouřlivé hokejové jaro v Jihlavě. O platnost či neplatnost valné hromady mládeže se Tomáš Kotrba s dalšími rodiči soudí s vedením mládeže Dukly Jihlava u Okresního soudu.

Atmosféra na zimním stadionu v Pelhřimově je podobná sudu s prachem. Rozbuškou hokejových emocí může být prakticky jakýkoliv incident mezi znesvářenými skupinami sportovců. Dveře do prostor Sport Hotelu jsou od nástupu městské firmy Technické služby města Pelhřimov do role správce stadionu uzavřeny na několik západů.

Vynořují se další problémy v novém Návštěvním řádu vypracovaném městskou firmou jako novým správcem stadionu. Zákaz hlasitého fandění byl zrušen, nový problém je s vydáváním tištěného bezplatného zpravodaje. Podle Návštěvní řád zakazuje jeho distribuci.

Od přidělení několika sportovních kabin hokejovému kroužku pod vedením příbuzného lidoveckého místostarosty sdílí kabinu druholigového A-týmu HC Lední Medvědi společně dospělí hokejisté a mládež oddílu. Společné sdílení jedné kabiny A-týmem a mládeží je naprosto ojedinělým jevem v historii i současnosti mládežnického hokeje. A-tým i mládež Ledních medvědů situaci trpělivě snášejí.

Český hokej podobnou situaci nepamatuje, žádný oddíl ji netouží prožít na vlastní kůži po vzoru Pelhřimova.

Policejní vyšetřování jarního udání z pelhřimovské radnice na údajné nesrovnalosti v hokejovém prostředí místního oddílu už skončilo. Policie oznámení odložila s negativním výsledkem. Žádná kontrola neprokázala tvrzení „na zimáku se krade!“, které šíří představitelé hokejového kroužku.

Pochybnosti, zda není na těchto tvrzeních alespoň zrnko pravdy, pak spolehlivě ničí sportovní vztahy v místním hokeji. Politici se snaží sportovní prostředí ledního hokeje zreformovat, zatím bez viditelného úspěchu.

Novým impulsem do řešení současné hokejové krize pelhřimovského sportu je logicky jednání u  kulatého stolu. Účast přislíbily předběžně všechny strany. Řešení už konečně se najít musí.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna