Školní zápisy: Třída pro talentované děti je téměř zaplněná, zbývá pár míst

Šance na otevření třídy pro talentované děti od příštího školního roku stoupají. K zápisu do „třídy pro malé einsteiny“  na jihlavskou ZŠ Demlova dorazí dvanáct dětí.

„Optimální počet dětí ve třídě je patnáct, maximum je dvacet dětí,“ informoval vedoucí školského odboru Tomáš Koukal.Jihlava dohání určité zpoždění v péči o nadání u talentovaných dětí v oblasti společenských věd, sportovní třídy existují už několik let na ZŠ Seifertova.

Jana Mayerová„Tahounem v této věci je ředitel ZŠ Demlova. Bez jeho zájmu a aktivity by to nešlo jelikož otevření třídy je plně v jeho kompetenci ředitele. V každém případě je nutno říct, že Jihlava opakuje již vyzkoušený – úspěšný – model z jiných měst. Základní školství vůbec je oblast, které bych se ráda do konce svého období intezivně věnovala, protože ač mnoho již bylo v minulosti uděláno, před námi je stále dlouhá cesta pro zkvalitnění úrovně školství,“ řekla náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová (ANO).

Ve sportovních třídách mají děti upravený školní rozvrh pro sportovní rozvoj talentu ve volném čase. Na ZŠ Demlova tomu bude trochu jinak.

„Do talentované třídy může být přijato každé dítě s doporučením od odborníka,“ uvedl Koukal.

Otevření třídy je jedním z prvních razantních kroků  Jany Mayerové (ANO) ve funkci náměstkyně primátora pro oblast školství. Tento krok náměstkyně je pod tvrdou kritikou opozice v zastupitelstvu školské veřejnosti.

Častou námitkou školské veřejnosti je nerespektování inkluze: utváření normálních kolektivů bez rozdělování dětí do tříd pro elitu nebo do zvláštních škol.

„Chtěla jsem udelat svět lepším a místo toho svět dělá ze mne čím dál tím většího cynika,“ povzdechla si náměstkyně Mayerová.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna