Smluvní partner ČPP uklidňoval nehodové policisty pohádkou „O sacím bagru“

Taky máte rádi pohádky? Jihomoravští policisté slyšeli „pohádku na uklidněnou“ o přečerpávání nákladu vápence z havarovaného kamionu na nájezdu Brno-Slatina (exit 201 – dálnice D1). Nájezd Brno-Slatina je poměrně frekventovanou příjezdovou cestou do průmyslové zóny i k brněnskému letišti.

Brněnské policisty „bavilo“ poslouchat pohádky smluvního partnera České podnikatelské pojišťovny zhruba od tři čtvrti na jedenáct (nehoda se stala v půl jedenácté v pátek dopoledne) někdy do čtyř hodin odpoledne. Havarovaná cisterna se ani nepohnula, jen se čekalo a čekalo. Dopravní provoz houstl a houstl jako v pátek odpoledne.

Někdy ve čtyří odpoledne už operačního důstojníka brněnské policie přestalo bavit poslouchat pohádky o přečerpání nákladu vápence a použil úřední postup:  je vyrozuměna „zasmluvněná“ dálniční odtahová služba jako partner správce komunikace. Pro podobné situace jsou určeny  úřední časové limity. Kolem páté hodiny odpolední přijíždí na místo nehody dálniční odtahovka. Za hodinu práce je průjezdný jeden jízdní pruh.  Kolem půl osmé večer je ukončen zásah. Bez odčerpávání nákladu vápence.

Pohádka „O sacím bagru“ na Slatině teď koluje mezi šoféry jako legendární historka, co všechno musí motoristé zkousnout a vydržet při odstraňování následků dopravních nehod na placených komunikacích.

Povolání sacího bagru k přečerpání nákladu vápence na dálnici D1 patří do říše pohádek. Jakýkoliv pokus o manipulaci s nákladem by vedl k vysypání nákladu na dálnici.

Náklady na zásah sacího bagru u nehody na dálnici D1 lze odhadnout na částku v řádech desítek tisíc korun. Tyto náklady se ukázaly jako naprosto neúčelně vynaložené v okamžiku, kdy k zásahu byl povolán smluvní partner. Za dvě hodiny bylo hotovo.

Vyjádření šéfa úředně povolané odtahovky najdete zde, vyjádření šéfa policie je zde, fotogalerie je přímo zde. Asistenční služba pojišťovny Kooperativa přislíbila písemné vyjádření bez oficiálního plného vyjádření „na kameru“.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna