Sníh budou v Třebíči uklízet místní firmy, AVE podalo stížnost

Zimní údržbu v Třebíči dostanou na starost místní firmy Čikom a Klee. Zimní údržba Třebíče je nově rozdělena na dvě části: severní a jižní. V severní části bude údržbu zajišťovat firma Čikom podnikatele Miroslava Sochora, jižní část dostane na starosti stavební firma Klee. Třebíčská radnice odmítla námitky dosavadní úklidové firmy AVE na průběh výběrového řízení.

„Administrátor opomněl uvést doplnění referencí na základě výzvy, logicky to vyvolalo u firmy AVE dojem o nesplnění nabídky. Musíme vyčkat na reakci firmy AVE,“ sdělil starosta Třebíče Miloslav Janata.

Reakci firmy AVE se nepodařilo získat, tisková mluvčí firmy nezvedala telefon.

Čištění a zimní údržbu místních komunikací v Třebíči obstarávala firma AVE od července roku 2012, kdy vyhrála výběrové řízení s cenou 12,5 milionu za rok. Smlouvu s ní město tehdy uzavřelo na dobu neurčitou. Společnost AVE vyhrála v roce 2012 výběrové řízení. O zakázku se tehdy ucházeli tři zájemci, včetně osvědčené místní firmy Čikom, která zimní údržbu spolehlivě prováděla dříve. Společnost AVE prosazoval zejména tehdejší místostarosta Pavel Svoboda. AVE pak začalo sponzorovat některé místní sportovní oddíly. 

Zakázku na úklid města schválila tehdejší rada města. Jejím členy byli tehdy jak Marie Černá a Milan Zeibert, tak i tehdejší starosta Pavel Heřman či radní a současný náměstek hejtmana Pavel Pacal a další.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna