Šoférská historka: dvacetitunový ztracený náklad ležel na dálnici tři dny

Neuvěřitelná historka! Tři dny údajně ležela na čtyřicátém kilometru dálnice D1 dvacetitunová silniční fréza. Při transportu snad spadla z návěsu a ležela bez zájmu v příkopě u dálnice. Kolem se tvořily fronty řidičů, kteří si ztracenou frézu fotografovali za jízdy. Zvláště pravidelní šoféři si povšimli poměrně dlouhé doby několika dnů, po které ležel ztracený náklad na okraji dálnice.

Hlavně profesionálním šoférům připadala samotná nehoda zajímavá: za upevnění nákladu je zodpovědný řidič. A ztratit z návěsu na poměrně rovném úseku dálnice dvacetitunový náklad naznačuje šoférskou nezkušenost, možná v kombinaci se špatně upevněným nákladem.

Ačkoliv stát vybírá poplatky za použití dálnice, úřední mašinérie často nedokáže zajistit neprodlené odstranění následků nehody.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic přislíbil zjistit, jak přesně probíhalo odstraňování dvacetitunového nákladu z dálnice.

Věrohodnost šoférské historky o ztraceném nákladu na dálnici potvrdila středočeská policie:

„Dne 20. listopadu v podvečerních hodinách došlo k dopravní nehodě při které skončila mimo komunikaci fréza, která však nezasahovala do vozovky a tudíž nebránila provozu. Vzhledem k okolnosti, že při vyprošťování této frézy musela být nasazena speciální technika a dálnice se musela uzavřít bylo po dohodě kompetentních orgánů rozhodnuto o odstranění následků na 23. listopadu ve večerních hodinách,“ uvedla mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna