Spolek fanoušků plánuje vlastnit Duklu Jihlava

Spolek fanoušků Dukla JihlavaHokejový klub Dukla Jihlava nemusí být v budoucnu ve stoprocentním vlastnictví města. Nově založený Spolek fanoušků HC Dukla Jihlava bude dlouhodobě usilovat o získání podílu v klubu.

„Ano, netajím se tím. Spolek má zájem v okamžiku privatizace Dukly nebo prodeje majetkového podílu města být u toho,“ řekl předseda spolku Rostislav Krutiš.

Spolek fanoušků Dukly Jihlava byl založen před několika měsíci, už nyní se počet jeho členů blíží ke stovce.

Fanoušci už na svých webových stránkách zveřejnili poděkování současnému jednateli Bedřichu Ščerbanovi. „Vynikající výsledky nepřišly jen tak samy od sebe. Zrcadlí dřinu spousty lidí, počínaje hráči přes trenéry, kustody, lékaře, až po vše zaštiťující management Dukly a jejího jednatele,“ chválí fanoušci jednatele Ščerbana.

Hokejovou Duklu Jihlava považují fanoušci za výkladní skříň města a neskrývají obavy z možného odchodu Dukly Jihlava třeba do Valašských Klobouků. „Členská základna by neměla přímo ovlivňovat vnitřní chod klubu,“ řekl Krutiš.

Zájem fanoušků spoluvlastnit hokejový klub patrně souvisí s přesunem extraligy z Českých Budějovic do Hradce Králové. Pokud by město Jihlava mělo zájem prodávat Duklu Jihlava, chce spolek fanoušků vystupovat jako zájemce o koupi minoritního podílu v klubu. „Odezva z vedení města není zatím žádná,“ uvedl Krutiš.

„Jak jistě víte hledáme pro Duklu silného strategického partnera. Pokud se někdo takový najde v řadách fanoušků, bude na radnici vítán,“ prohlásil náměstek primátora Radek Popelka.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna