Spolek přátel dělostřelby hledá posily k obsluze děl

Jihlavský spolek přátel dělostřelby utvořil na jaře rekord v počtu střelbyschopných zbraní. Na jaře zahřměla jihlavským náměstím salva z více než šesti desítek hlavní.

„Rekord je hezká věc, ale je nás málo členů. Každé dělo ve středověku obsluhovalo tak pět mužů a nás jenom kolem desítky členů,“ povzdechl si hejtmana a dělmistr David Kočka.

Dělmistr David Kočka už plánuje vystoupení na příští sezónu pro kterou dělostřelci nutně potřebují posílit o mladé lidi se zájmem o historii spojenou s vůní střelného prachu.

Vystoupení historických dělostřelců jsou ozdobou historických slavností obcí a měst, ale třeba i sportovních událostí. Startovní výstřel nebo třeba i salva je slyšet víc, než pouhý výstřel.

Ideální zájemce o historickou dělostřelbu by měl mít odpovědnost a výdrž: Dopravit dělo na místo akce, umístění do palebné pozice i bezpečnost diváků je samozřejmostí.

„Pro členy spolku je v první řadě odměnou hrdost na dobře odvedenou práci se vztahem k historii,“ dodává hejtman Kočka.

Zájemci o obsluhu historických děl se mohou hlásit přímo u hejtmana a dělmistra Spolku přátel dělostřelby na profilu spolku v sociální síti.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna