Spor o vodárenskou privatizaci: dotekl obecní majetek Luk nad Jihlavou ze státu až do SVAKu?

Soudní spor o majetek městyse Luka nad Jihlavou se dotýká samotných kořenů privatizace státního majetku počátkem devadesátých let. Vedení městyse Luka nad Jihlavou se nepodařilo dohledat a předložit soudu dokument, kterým by vodárenský majetek obce „dotekl“ z vlastnictví státu přes městys Luka nad Jihlavou až do vlastnictví Svazu vodovodů a kanalizací (SVAK) Jihlavsko. Například vodárenský majetek sousední Brtnice „dotekl“ ze státu jen do vlastnictví Brtnice. I když byla Brtnice členskou obcí SVAKu, vodárenský majetek zůstal vždy v rukou Brtnice.

 

„Dohledali jsme jediný privatizační dokument podepsaný za Fond národního majetku pozdějším ředitelem Vodárenské a.s. inženýrem Eiglem,“ uvedl starosta Luk nad Jihlavou Viktor Wölfl.

To může mít dopad i na soudní rozhodnutí o tom, že privatizace vodárenského majetku Luk nad Jihlavou neproběhla zákonným způsobem v souladu s ustálenou judikaturou Nejvyššího soudu o privatizaci. Soud by mohl zamítnout vlastnické nároky Luk nad Jihlavou vůči SVAKu výrokem, podle kterého ani jedna ze stran není vlastníkem sporného privatizovaného majetku i přes to, že ho SVAK eviduje jako privatizovaný majetek Luk nad Jihlavou.

Soudní rozhodnutí o vlastnickém nároku Luk nad Jihlavou na privatizovaný majetek bude mít vliv i na další obce Jihlavska. Samotné krajské město Jihlava si po odchodu ze SVAKu nárokuje vydání vodárenského majetku přes dvě miliardy korun.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna