Sport hokej Vysočina chystá prezidentský turnaj malých hokejistů. Hanus oznámil zrušení záštity prezidenta republiky

MIROSLAV MAREŠ

Na anonymní facebookové stránce Jihlavská hokejová mládež se objevil dokument se záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana pro letošní ročník turnaje „O pohár prezidenta republiky“. Příjemcem dokumentu je spolek Sport Hokej Vysočina.  Z dokumentu je patrný termín akce: poslední víkend v březnu.

Hanus: zrušeno!

Turnaj se ale patrně letost neuskuteční. Naznačuje to vyjádření bývalého předsedy vysočinských „Zemanovců“ Františka Hanuse:

“ Zajištěné ubytování, stravování i záštitu pana prezidenta, jako i celý třetí ročník turnaje jsme nuceni zrušit,“ napsal Hanus jihlavským zastupitelům.

Není ale zapsán jako oficiální představitel spolku Sport Hokej Vysočina, i když by to mohlo nepřímo naznačovat Hanusovo vyjádření pro jihlavské zastupitele.

Web spolku o prezidentské záštitě mlčí

O záštitě prezidenta republiky, kterou prezentují v sociální síti anonymní stránky Jihlavská hokejová mládež  se webové stránky spolku Sport hokej Vysočina vůbec nezmiňují. Zdůrazňují heslo „Zítra můžeš být lepší!“ . V čele spolku stojí jako předseda bývalý hokejový reprezentant Petr Buzek, místopředsedou je Tomáš Kotrba.

Krajský předseda „Zemanovců“: Někdo chce škodit jihlavskému hokeji!

Informace o záštitě prezidenta republiky se objevila i na profilu krajské organizace Strany práv občanů (SPO) v sociální síti. Její předseda Bohumil Trávník se o tom dozvěděl až od OBČASNÍKu s žádostí o komentář. „Ten turnaj asi nebude. Někdo se snaží škodit jihlavskému hokeji,“ sdělil překvapený krajský krajský předseda Strany práv občanů. Předseda Trávník okamžitě začal zjišťovat, jak se informace dostala na stranický profil v sociální síti s tím, že poskytne vyjádření.

„Byla to informace od našeho bývalého krajského předsedy p. Hanuse, který již není ani naším členem,“ uvedl předseda Trávník.

Informace o záštitě prezidentského turnaje okamžitě zmizela z oficiálního profilu vysočinské organizace Strany práv občanů.

Stanovisko Kanceláře prezidenta republíky ke zrušení záštity zjišťujeme.

2 komentáře
  1. František Hanus
    • Trabo

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna