Sport Hokej Vysočina dosáhl změny hokejových dotací města

fbStížnosti spolku Sport Hokej Vysočina kontrolním orgánům ovlivnily finanční toky z městské kasy do mládežnického hokeje. Zjednodušeně řečeno už město nehradí ztrátovost provozu zimního stadionu, ale posílá finanční prostředky zapsanému spolku Dukla Jihlava mládež na úhradu tréninkových hodin mládežnických kategorií. Tato varianta je ale dražší. O kolik? Přes milion korun ročně. Tuto variantu muselo město Jihlava zvolit na základě stížností a podnětů spolku Sport Hokej Vysočina kontrolním orgánům. Zastupitelstvo tak reagovalo na výhrady členů spolku Sport Hokej Vysočina o možném zvýhodňování malých hráčů Dukly v přístupu k využívání ledové plochy zimního stadionu, když za jeho pronájem nemusí platit. Že by se dosavadní praxe takto dala posuzovat, to naznala i kontrola z ministerstva. Smršť podnětů kontrolním orgánům následovalo po zrušené registraci syna Tomáše Kotrby, předsedy spolku Sport Hokej Vysočina.

Sport Hokej Vysočina mlčí

Spolek Sport Hokej Vysočina se opakovaně nevyjadřuje k aktivitám, které jsou mu připisovány. Anonymní stránky na sociální síti zveřejnily podací lístek dopisu spolku Sport Hokej Vysočina do Bruselu. Zatím není jasné, jak se anonym dostal k podacímu lístku, který má k dispozici pouze vedení spolku Sport Hokej Vysočina. Od anonymního publikování informací na sociální síti pod profilem jihlavské hokejové mládeže se vedení spolku Sport Hokej Vysočina nikdy zcela nedistancovalo.

Ledová plocha pro tréninky dětí byla před lavinou stížností zdarma i pro děti ze spolku Sport Hokej Vysočina v rámci tréninku Dukly Jihlava-mládež. Skupina rodičů ale požadovala hodiny zdarma navíc jen pro své děti. Chyběl rovný přístup ke všem dětem, vítězila touha získat něco navíc na úkor ostatních. Lavina stížností změnila vztahy v jihlavském mládežnickém hokeji.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna