STAN prosazuje do koalice s lidovci i celostátní předsedkyni SNK-ED

Předsedkyně politické strany SNK-ED Zdeňka Marková by se mohla objevit jako společný kandidát koalice Starostové a nezávislí (STAN) a KDU-ČSL do parlamentních voleb.

„Zatím se ke konkrétnímu obsazení kandidátek nebudeme vyjadřovat, kandidáty představíme naráz,“ uvedl mluvčí Starostů a nezávislých Karel Kreml.

Zdeňka Marková je ředitelkou plavecké školy v Novém Městě na Moravě.

Komunální zastupitelkou Nového Města na Moravě se stala v průběhu roku 1999 (v letech 1999 až 2000 byla dokonce místostarostkou města). V komunálních volbách v roce 2002 uspěla jako členka SNK-ED na kandidátce „Sdružení nezávislých“a následně byla zvolena i členkou rady města (v letech 2005 až 2006 zastávala funkci místostarostky města). Mandát zastupitelky obhájila v komunálních volbách v roce 2006 na kandidátce subjektu „Sdružení nezávislých a SNK-ED“. V listopadu 2006 pak byla zvolena starostkou města. Tou byla do listopadu 2010.

Do vyšší politiky vstoupila, když byla v listopadu 2009 zvolena první místopředsedkyní SNK-ED. Po rezignaci Markéty Reedové na post předsedkyně SNK-ED v únoru 2010 stranu dočasně vedla. Řádnou předsedkyní strany byla zvolena na republikovém sněmu SNK-ED v listopadu 2010. Funkci obhájila i na XI. Republikovém sněmu strany v dubnu 2015.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna