Starosta Batelova: Kraj Vysočina zruší přímé autobusy do Jihlavy!

Starosta Batelova Jiří Doležal poodhalil  záměry Kraje Vysočina v autobusové dopravě:

Jiří Doležal BatelovTo, co Kraj Vysočina připravuje bude mít pro Batelov velké a tvrdé dopady. Bude zrušena řada spojů ať už od Jihlavy nebo od Českých Budějovic. Řada spojů bude odjíždět od železniční stanice.  Do Jihlavy se už přímo autobusem nedostaneme. Všechny autobusy pojedou z Batelova na Třešť a teď poslouchejte dobře: budou pokračovat na Stonařov – Brtnici – Okříšky. Takže změn je mnoho. Líbí se mi posílení spojů do místní části Rácov a Lovětín. Do Jihlavy se dostaneme jenom přes Třešť. Vzniknou pásma, bude to taková integrovaná doprava,“ řekl starosta Doležal zastupitelům na lednovém jednání Zastupitelstva městyse Batelov

Kraj Vysočina omezil poskytování informací o chystaných změnách v autobusové dopravě, informace zasílá přímo starostům měst a obcí Vysočiny.

Server Občasník požádal Kraj Vysočina o stanovisko ke zrušení přímého autobusového spojení mezi Batelovem a Jihlavou.

“ Skutečně dojde k zásadním změnám. Zásadním obecně. Pro Batelov budou zásadní v nové obslužnosti rychlíkem z Českých Budějovic, stejně tomu bude v případě Dolní Cerekve. Tato skutečnost je vedením obce kvitována a přinese občanům větší komfort. V tomto směru jsme s vedením městyse ve stálé shodě,“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna