Starosta H. Brodu: Hokejové obvinění? Z radnice nikdo

Starosta Jan Tecl

  • Několika osobám sdělila policie obvinění v souvislosti s havlíčkobrodským hokejem.  “ „Do ukončení vyšetřování nechci žádná jména uvádět,“ sdělil havlíčkobrodský starosta Jan Tecl. Místní havlíčkobrodský právník Josef Košmider už podniká první kroky obhajoby. „Proti obvinění jsem podal stížnost, nemám svolení klienta sdělit jakákoliv jména. Na policii má spis několik šanonů, bude trvat několik týdnů, než jej nastuduji, “ řekl obhájce Košmider.
  • Potvrdily se tak předchozí informace serveru Občasník.eu o sdělení policejních obviněních v kauze havlíčkobrodského hokeje.

Starosta Tecl vyloučil, že by mezi údajně obviněnými byli podle jeho informací místní politici nebo někdo ze současného vedení radnice. „Ano mohu potvrdit, že jméno žádného politika nebo někoho z vedení radnice mezi nimi není, „ prohlásil havlíčkobrodský starosta.

Vedení radnice posílá místnímu Bruslařskému klubu podle uzavřené smlouvy čtyři miliony korun jako podporu mládežnického hokeje. O celkové budoucnosti havlíčkobrodského hokeje se bude na politické scéně Havlíčkova Brodu teprve jednat. Myšlenky na koupi prvoligové licence po sestupu z druhé ligy vzaly za své. Bude se jednat o účasti v druhé lize.

„Nepovedlo se udržet první ligu. Tomu rozumím po sportovní stránce,“ řekl starosta Tecl.

Druhá liga je na rozdíl od první hokejové ligy poloprofesionální soutěž: trénuje se až po práci. Vedle hokejové smlouvy si musí druholigoví hokejisté najít i další zdroj obživy. Existuje i extrémní varianta – krajský přebor.

Krajský přebor je tou nejhorší variantou pro havlíčkobrodský hokej. Znamenala by nový začátek – restart hokeje v Havlíčkově Brodě.

„Hokejová nálada ve městě není dobrá. Zemřel Václav Chytráček, po něm Jaroslav Holík. Čeká nás jednání o budoucnosti hokeje od roku 2016, „ uvedl starosta Tecl.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna