Starosta Necid: Máme spoustu nových architektů!

Už i starosta Necid si povšiml náhlého velkého zájmu architektů o Velké Meziříčí! Během víkendu přilétly mezi zastupitele hned dva názory pražských architektů (dokument zde a zde) k pokračování architektonické soutěže. Realizace dopravního řešení vítězného návrhu je více než problematická. Bez dodatečných úprav je vítězný projekt nerealizovatelný.

Starostovo uskupení To pravé Meziříči ztratilo hlasy většiny zastupitelů pro uzavření smlouvy s autorem vítězného návrhu. Příznivcům Radovana Necida sdruženým v uskupení To pravé Meziříčí okamžitě stoupl adrenalin v krvi a ostře zaútočili na zastupitele, kteří zvolili odlišný přístup.

Odborné nedostatky vítězného řešení se Necidovo uskupení snaží zakrývat poukazem na politický boj. I vytvořením domnělé koalice opozice, která má dostatek hlasů pro zablokování další fáze architektonické soutěže.

Studie arch. Kokeše zdroj: Noviny VM

Zastupitelé zvažují návrat ke studii architekta Kokeše z roku 2008 ve které se  jedná o komplexní úpravy nejen samotného Náměstí ale i přilehlých ulic Radnická, Komenského, Kostelní, Rozkoš a propojovací uličky z náměstí na ulici Novosady. Studie navrhuje nové dláždění v žule. Došlo by k odstranění více úrovní, tak aby velikost a barva žulových dlažeb vymezila prostor pro pěší, parkování nebo klidovou část.

O dalším osudu architektonické soutěže budou velkomeziříčští zastupitelé jednat v polovině června.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna